Marina Pincu și Tamara Turcoane medaliate la Turneul orașului Senta

tenis-nikolint

Uniunea de Tenis de Masă a Republicii Serbia a organizat duminică, 4 septembrie la Senta, Turneul orașului Senta, primul concurs din calendarul oficial pentru lista de punctaj al acestei uniunii la categoria cadete mici.
La acest prestigios turneu, de la CTM „Rapid” din Nicolinț au participat Marina Pincu, și surorile Tamara și Alesia Turcoane. La turneul de la Senta și-au dat concursul cele mai bune pinpongiste din țară la această categorie, în care joacă cadetele mici până la vârsta de 12 ani.
Marina Pincu a făcut la acest turneu o surpriză foarte frumoasă, ocupând locul II și medalia de argint, unde a fost învinsă de Nikolić Lenka de la CTM „Djurdjev grad” din Smederevo iar până la meciul final a eliminat jucătoare foarte valoroase cum sunt Kozarski Jovana, Antić Jovana și Gvozdenović Katarina. Tamara Turcoane a ocupat locul III-IV, revenindu-i medalia de bronz.
O surpriză plăcută am avut și din partea Alesiei Turcoane (9 ani), care a obținut locul 13-16, fiindu-i acesta primul turneu pentru lista de punctaj al Uniunii de Tenis de Masă al Republicii Serbia.
Aceste jucătoare sunt noile speranțe ale tenisului de masă nicolincean.
Eufrozina Greoneanţ

Be the first to comment on "Marina Pincu și Tamara Turcoane medaliate la Turneul orașului Senta"